משפטן אמנון בן דרור – מתוך לאשה

התופעה שבה נשות אנשי צבא קבע בשנות ה- 30- 40 נזנחות על ידי בעליהן לטובת חיילות צעירות חמודות, היא תופעה חמורה ומימדיה גדולים, זו תופעה אכזרית. הנשים מקדישות עצמן לילדיהן ולפינוקו של הבעל, בעוד הוא חי במסגרת של פיתויים גדולים, במחזוריות תלת חודשית מגיעות חיילות צעירות המפתחות רגשות של הערצה והיתרפסות כלפי בעלי דרגה, המפקדים נתפסים כאלילים וזה כר נוח להתפתחות פלירטים ואהבות.

נוצר כאן חוסר איזון משווע. הסיכוי של האשה להתחרות בחיילות הצעירות הוא קטן.

נכון שיש אהבות גם בין בוסים וצעירות בשוק האזרחי. אך בצבא זה חמור יותר, כי למפקד בצבא יש סמכיות רחבות יותר משל הבוס האזרח. חיילות רבות מוכנות לעשות הרבה למען המפקד  כדי להשתחרר מעבודות ניקיון ותורנות, המפקד אחראי על חופש הפרט של החיילת, מתי תקום, מה תילבש, מתי תחזור לבסיס.

לכן, לדעתי יש צורך דחוף לקבוע בצה"ל נורמות נוקשות ולאסור על מפקדים להתרועע עם חיילות צעירות במסגרת הצבאית.

לדעתי צריך לנקוט בפעולות הסברה בין החיילות הצעירות ולהסביר להן את האסונות המישפחתיים הכבדים שהן מעוללות בגלל קלות דעתן, צריך להסביר לחיילות שאין צורך להתחנף למפקד ולא להיתמסר, לעיתים אני מסכים בלית ברי רה  ללובי הדתי הטוען כי החיילות בצה"ל גורמות לבעיות מוסריות. זה כמעט נכון , כמובן שלא הייתי ממליץ לוותר על החיילות, אלא לנסות לצמצם עד למינימום את הפגיעה שהן פוגעות בנשים מתבגרות, המשלימות מחיר משפחתי כבד.

"לאשה "  6.1.86

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה מן העתונות,‏ עם התגים , .‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>